26 Temmuz 2016 Salı

Yıldızname Nasıl Bakılır?

Yıldızname bakımı yapabilmek için evvela bir yıldızname kitabı sahibi olmak gerekir. Yıldızname bakımı yapılırken iki metot kullanılır. Bunlardan birincisi kişinin adı ve anne adı ebced hesabı ile hesaplanır ve on ikiye bölünür. Kalan sayı burçların zodyaktaki sıralaması ile eşleştirilir. Böylece kişinin burcu tespit edilir. Şayet doğum tarihi kesin olarak bilinmiyorsa bu yöntem kullanılır. Çıkan burç hangisi ise cinsiyete göre o burcun yazılı olduğu bölüm açılarak okunur. Bu yöntem çoğunlukla doğru sonuç vermemektedir.

İkinci ve daha sağlıklı olan usul ise, kişinin doğum tarihi sorulur ve burcu tespit edilir. Cinsiyeti de göz önünde bulundurularak ilgili bölüm açılıp, okunur. Günümüzde doğum tarihleri kayıt altına alındığı için bu yöntem kullanılır. Yıldıznamede yıldız uyumlarına da bakılır. Burcu tespit edilen kişilerin yıldızlarının bir birlerine olan dostluk ve düşmanlıkları yorumlanır. Yıldız uyumu olan kişilerin daha iyi anlaşabilecekleri, daha sağlıklı bir birlikteliklerinin olabileceği söylenir. Ancak pek çok mutlu birlikteliklerin de uyumsuz yıldızlara sahip olan arasında olabildiği tecrübe edilmiştir. Çünkü bu konuda kültür ve göreneklerin de etkisi büyüktür.

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

12 Yorum | Tüm Yorumlar
Gülhan
Annemin ebcedi 28 çıkıyor onunkini mi 12 ye böleceğim yoksa kendiminkinimi.
18 Haziran 2016
Gökçen
Benimde ismimin ebcedinin toplamına göre genel yildiznameme bakılabilir mi?
14 Haziran 2016
Nehir
Bence bu işin olmazsa olmazı bir tane cam küre almak şu büyücülerin bakıp da her şeyi gördüklerini iddia ettikleri var ya işte ondan, bak bak söyle:)
11 Mayıs 2016
Müjgan
Kısmen kafama bir şeyler girdide bu günah mı tarot gibi bir şeye benzemesin alimler falan de diyor.
27 Nisan 2016
Ezgi
Bir arkadaşım yıldıznameye bakılarak kısmet dahil bir çok gizli şeyin bulunabileceğini söylüyor benimkine de bakılabilir mi 89 doğluyum hava grubundayım.
25 Nisan 2016
Berna
Benim annemin iki tane ismi var hesabın içerisine ikisini de katmamız gerekir mi? Doğum gününe de tam bilemiyor yani ayı kesin de gününden emin değil.
11 Nisan 2016
Ayça
Öyle bir aklıma takıldı da yıldızname nedir diye ararken buraya gelmişim. Az çok ne olduğunu anladığımı düşünüyorum.
07 Nisan 2016
Aslıhan
Acaba nasıl sonuçlar çıkıyor elinizde bir örnek var mı yani bugünkü şeyler mi yoksa gelecek mi?
17 Mart 2016
Döndü
Peki bu işi ücretle yapanlar ne yapıyorlar bazı hocalar bunu iş edinmişler onlar neye bakıyorlar.
22 Şubat 2016
Çiğdem
Bende çok eski dedemlerden kalma bir tane zannedersem Arapça orijinal el yazması kitap var. Onu birine tercüme ettirsem işe yarar mı yoksa diğerleriyle aynımıdır? İçinde gizli ilimler havas gibi bilgiler olduğunu düşünüyorum.
11 Aralık 2015
Zehra
Nasıl bakılacak işte alacaksın bir kitap türkçe zaten, oradan okuyabilirsin. Millette bunu bir şey zannedip gidip hacılara hocalara medyumlara baktırmaya çalışıyorlar aslında onlar başka şeylere bakıyorlar da neyse...
29 Eylül 2015
Bülent
Bir çok yerde Kuran da yıldızname nasıl bakılır diye başlıklar görüyorum da, Kuran ı Kerim le yıldıznamenin ne alakası olabilir ki hiç anlayamadım. Bir kere İslama la uzaktan yakından alakası yok ki Kuran la olsun. İnsanlar böyle şeyleri arayacak başka yer bulamıyorlar her halde bir sürü bu kategoride yazılmış kitap vardır onlara baksanız olmaz mı? Bu kadar kutsal bir kitapla böyle şeyleri birlikte anmak ne kadar yanlış ya!
29 Eylül 2015