Yıldızname Nasıl Bakılır?

Yıldızname bakımı yapabilmek için evvela bir yıldızname kitabı sahibi olmak gerekir. Yıldızname bakımı yapılırken iki metot kullanılır. Bunlardan birincisi kişinin adı ve anne adı ebced hesabı ile hesaplanır ve on ikiye bölünür. Kalan sayı burçların zodyaktaki sıralaması ile eşleştirilir. Böylece kişinin burcu tespit edilir. Şayet doğum tarihi kesin olarak bilinmiyorsa bu yöntem kullanılır. Çıkan burç hangisi ise cinsiyete göre o burcun yazılı olduğu bölüm açılarak okunur. Bu yöntem çoğunlukla doğru sonuç vermemektedir.

İkinci ve daha sağlıklı olan usul ise, kişinin doğum tarihi sorulur ve burcu tespit edilir. Cinsiyeti de göz önünde bulundurularak ilgili bölüm açılıp, okunur. Günümüzde doğum tarihleri kayıt altına alındığı için bu yöntem kullanılır. Yıldıznamede yıldız uyumlarına da bakılır. Burcu tespit edilen kişilerin yıldızlarının bir birlerine olan dostluk ve düşmanlıkları yorumlanır. Yıldız uyumu olan kişilerin daha iyi anlaşabilecekleri, daha sağlıklı bir birlikteliklerinin olabileceği söylenir. Ancak pek çok mutlu birlikteliklerin de uyumsuz yıldızlara sahip olan arasında olabildiği tecrübe edilmiştir. Çünkü bu konuda kültür ve göreneklerin de etkisi büyüktür.


İlgili Aramalar:

Yorum Yap
Adınız  
Yorumunuz  
   

3 Yorum | Tüm Yorumlar
Çiğdem
Bende çok eski dedemlerden kalma bir tane zannedersem Arapça orijinal el yazması kitap var. Onu birine tercüme ettirsem işe yarar mı yoksa diğerleriyle aynımıdır? İçinde gizli ilimler havas gibi bilgiler olduğunu düşünüyorum.
11 Aralık 2015
Zehra
Nasıl bakılacak işte alacaksın bir kitap türkçe zaten, oradan okuyabilirsin. Millette bunu bir şey zannedip gidip hacılara hocalara medyumlara baktırmaya çalışıyorlar aslında onlar başka şeylere bakıyorlar da neyse...
29 Eylül 2015
Bülent
Bir çok yerde Kuran da yıldızname nasıl bakılır diye başlıklar görüyorum da, Kuran ı Kerim le yıldıznamenin ne alakası olabilir ki hiç anlayamadım. Bir kere İslama la uzaktan yakından alakası yok ki Kuran la olsun. İnsanlar böyle şeyleri arayacak başka yer bulamıyorlar her halde bir sürü bu kategoride yazılmış kitap vardır onlara baksanız olmaz mı? Bu kadar kutsal bir kitapla böyle şeyleri birlikte anmak ne kadar yanlış ya!
29 Eylül 2015